خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام قالب صحیفه
خانه » خبرگزاری ها » بنیاد مستضعفان انقلاب اس.. » ۱۳۰۰ کلاس استاندارد، جایگزین مدارس خشت و گلی می‌شود + بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

۱۳۰۰ کلاس استاندارد، جایگزین مدارس خشت و گلی می‌شود + بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

با همکاری بنیاد مستضعفان؛

بنیاد علوی وابسته به بنیاد مستضعفان یک هزار و ۳۰۰ کلاس خشتی، گلی، سنگی و چوبی آموزشی در سراسر کشور را استاندارد سازی می‌کند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، تفاهم نامه استاندارد سازی این کلاس‌های غیراستاندارد بین بنیاد علوی و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور نهایی شده و نوسازی ۳ هزار کلاس دیگر در دستور کار قرار گرفته است.

در حالی که بسیاری از مناطق محروم کشور به واسطه زیرساخت‌های ضعیف آموزشی و دانشگاهی در رقابت با مناطق توسعه یافته چالش‌های جدی دارند، با ورود نهاد‌های حمایتی تاکنون چندین طرح زیرساختی در این حوزه اجرایی شده و در آینده نیز این روال ادامه خواهد داشت.

 

 

بنیاد علوی چند سالی است با توجه به کمبود‌هایی که در حوزه‌های آموزشی و دانشگاهی در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته وجود دارد، به این حوزه ورود کرده و با ساخت فضا‌های آموزشی استاندارد و با کیفیت، در صدد رفع مشکلات موجود است و این اقدام محدود به یک یا دو منطقه جغرافیایی کشور نبوده بلکه در تمام سطح کشور این کمک‌ها مورد توجه قرار گرفته است.

این گزارش می‌افزاید: استاندارد سازی یک هزار و ۳۰۰ کلاس درس در راستای رفع محرومیت آموزشی و ارتقای سطح علمی مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور از خرداد ۱۳۹۵ کلید خورد که بر این اساس مقرر شد تا سال ۱۳۹۸ یک هزار و ۳۰۰ کلاس درس استاندارد جایگزین کلاس‌های غیر استاندارد، خشتی و گلی، سنگی و چوبی شود.

طبق این تفاهم نامه، بنیاد علوی ۴۰ کلاس درس استاندارد را در سال ۱۳۹۵ در شهرستان قلعه گنج از توابع استان کرمان تکمیل کرد و ساخت ۳۰۰ کلاس درس دیگر را نیز هم اکنون در دستور کار قرار داد که به پیشرفت٩٢ درصدی رسیده است.

این در حالی است که پیش از این ٢۶٠ کلاس درس دیگر پس از ساخت به فضای آموزشی کل کشور اضافه شده و ۵۰ کلاس باقی مانده نیز تا پایان سال ۹۷ تحویل داده خواهد شد.

همچنین احداث و مقاوم سازی ٣٠۶ کلاس درس در شهرستان چالدران، ۶۵ کلاس درس در شهرستان لنده، ١٠٠ کلاس درس در شهرستان‌های استان تهران و برنامه ریزی برای مقاوم سازی و نوسازی حدود سه هزار کلاس درس دیگر در سایر شهرستان‌ها از اهداف بنیاد علوی در حوزه توسعه مکان‌های دانش آموزی است.

این بنیاد در سال‌های اخیر نقشی سازنده و موثر نیز در فرآیند ساخت دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه جندی شاپور دزفول ایفا کرده است و برای ساخت آن با مشخصات پنج هزار و ۳۵۰ متر مربع زیربنا در سه طبقه آموزشی ۱۰۸ میلیارد ریال اعتبار هزینه کرده است.

در همین راستا، بنیاد علوی کمک به احداث مجتمع مسکونی اساتید دانشگاه جندی شاپور دزفول را نیز در دستور کار خود قرار داده و با ۴۰ میلیارد ریال اعتبار در فرآیند ساخت ۲۰ واحد مسکونی چهار طبقه‌ای با زیربنای ۶۲۸ متر مربع اقدامات موثری را تاکنون انجام داده است.

علاوه بر این اقدامات بنیاد علوی در فرآیند ساخت دانشکده سوم دانشگاه خاتم الانبیا (ص) در شهرستان بهبهان نیز نقش آفرینی کرده و با ۱۱۸ میلیارد ریال اعتبار در ساخت این دانشکده با زیربنای چهار هزار و ۲۵۰ متر مربع همکاری کرده است.

منبع خبر

دوباره بررسی کنید.

شمه‌ای از فضائل و مناقب حضرت علی اکبر علیه السلام + بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

علی اکبر(ع)، از جوانی مجموعه‌ای از خوبی‌ها و فضیلت‌ها و نمونه‌ای روشن از فضایل عترت …

امدادرسانی شرکت حفاری شمال به مناطق سیل زده استان خوزستان + بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

شرکت حفاری شمال در کنار کمک رسانی پرسنل شرکت که شامل کمک‌های نقدی، مواد غذایی …

آنچه از امام دوازدهم نمی‌دانیم + بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

شناخت ائمه اطهار(ع) و کسب معرفت و ارادت قلبی به آنان، هر شخصی را از …

گزارش تصویری/ مراسم تقدیر از جانبازان + بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

در سالروز ولادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز بزرگداشت مقام جانباز مراسمی با حضور …

نجات ۲ گروه مفقود شده در کوهستان توچال + بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران از نجات ۲ گروه مفقود شده در کوهستان توچال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *