خانه » اخبار » کشف 1.5 تن سیر قاچاق چینی + تابناک

کشف 1.5 تن سیر قاچاق چینی + تابناک

معاون مدیریت توسعه بازرگانی جهادکشاورزی استان تهران گفت: دیشب در میدان میوه و تره بار مرکزی تهران حدود 1.5 تن سیر قاچاق کشف شد.
کوهستانی در گفتگو با خبرگزاری صدا و­ سیما، گفت: با همکاری بازرسی اصناف مستقر در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران روز گذشته محموله ای­ در یکی از حجره های میدان مرکزی­ میوه و تره بار 1.5 تن سیر چینی کشف و ضبط شد که به­ ­مرکز اسازمان اموال تملیکی می بریم تا بر اساس قانون­ اقدام می شود.
وی تاکید کرد: وزارت جهادکشاورزی­ و اتاق اصناف نظارت های مستمری را به صورت شبانه روز انجام می دهند و­ همه بارفروشان می توانند واحدهای متخلف را­ معرفی کنند.
وی تاکید کرد: متاسفانه قاچاق محصولات کشاورزی ­بی هویت تولیدات داخل و امنیت مردم را تهدید و بازار را آشفته می کند.
معاون مدیریت توسعه بازرگانی جهادکشاورزی استان تهران تصریح کرد:بیشتر­ محصولات قاچاق داخل حجره هایی است که به اشخاص اجاره داده شده و صاحب حجره حضور ندارد و مستاجر برای سودجویی بیشتر اقدام به نگهداری و توزیع کالای قاچاق می کند.
وی افزود: قانون با صاحب حجره برخورد می کند اما صاحب حجره چون تعهدی نگرفته است زیر بار این قضیه نمی رود و متاسفانه محموله های زیادی وجود دارد.
وی افزود : از اتاق اصناف­ انتظارداریم بازرسی ها را فعال و متخلفان رابه ما معرفی کنند.
فاضلی گفت : امسال آمار قاچاق بسیار کمتر از گذشته است­ و با افزایش 3 برابری بازرسی ها میزان کشفیات 50 درصد کاهش یافته است.
سلامت محصولات قاچاق قابل تایید نیست
 
بازرس میدان­ مرکزی میوه و تره بار گفت:مردم کالا های خود را از واحدهای صنفی دارای مجوز خریداری کنند.
علیرضا سبزعلی درگفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ­، گفت: طی فرایند گشت شبانه که کارشناسان جهاد کشاورزی و بازرسان اصناف­ داشتند محموله سیر خشک چینی بالغ بر 1500 کیلو گرم توقیف و شناسایی و کشف شد و پرنده تخلف فرد خاطی بالغ بر 80 میلیون ریال ­­تشکیل و به مراجع قضایی معرفی شد .
این کالاها در اختیار سازمان اموال تملیکی استان تهران قرار می گیرد.
وی ادامه داد:­ مردم هر گونه تخلف صنفی را به سامانه 124 سازمان صنعت و معدن و تجارت استان تهران گزارش و اعلام کنند تا رسیدگی شود.
سبزعلی تصریح کرد: مردم از محصولات قاچاق بدلیل اینکه نحوه کاشت و برداشت آن مشخص نیست استفاده نکنند از سلامت و بهداشت کالاها اطلاعی نداریم و ممکن است باعث بیماری شود.
وی ادامه داد: مردم­ کالای­ قاچاق خریداری نکنند­ تا کمتر شاهد ورود این کالاها باشیم.
وی­ با اشاره به اینکه مردم باید از واحدهای صنفی دارای پروانه کسب و کار خریداری کنند­، افزود:­ سیر ایرانی قیمت بالاتری دارد و در حال حاضر کیلویی 18 تا 20 هزار تومان فروخته می شود­ اما سیر چینی حداکثر 15 هزار تومان است.

پایگاه خبری ادراک نیوز

کشف 1.5 تن سیر قاچاق چینی
کشف 1.5 تن سیر قاچاق چینی

دوباره بررسی کنید.

بعضی‌ها از جمله‌ی نق‌زن‌ها می‌گویند بدگویی از آمریکا نکنید که با شما دشمن نشوند؛ دشمنی آنها فقط به‌خاطر این بدگویی و گفتن و مرگ بر آمریکایی که شما می‌گویید نیست

بعضی‌ها از جمله‌ی نق‌زن‌ها می‌گویند بدگویی از آمریکا نکنید که با شما دشمن نشوند؛ دشمنی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *