خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام قالب صحیفه
خانه » خبرگزاری ها » خبرگزاری مهر » کشتار بی رحمانه پرندگان در فریدونکنار/ با دوماداری مخالف نیستیم + خبرگزاری مهر

کشتار بی رحمانه پرندگان در فریدونکنار/ با دوماداری مخالف نیستیم + خبرگزاری مهر


به گزارش خبرنگار مهر، حسینعلی ابراهیمی کارنامی صبح سه شنبه در نشست با خبرنگاران به موضوع فریدونکنار اشاره و اضافه کرد: کشتار بی رحمانه و گسترده پرندگان مهاجر را در فریدونکنار شاهد هستیم ولی برخی آن را به معیشت مردم گره می زنند.

ابراهیمی با عنوان اینکه ما با دوماداری مخالف نبودیم اظهار داشت: برخی ها که تریبون در دستشان بود اقدام به مردم فریبی کرده اند درحالی که با روش کشتار کرس و تور هوایی مخالف هسیتم.

وی شمار جمعیت فریدونکنار را ۶۰ هزار نفر و شمار دامگاه داران را ۲۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: در این شهرستان مردمان خوب و ساعی زندگی می کنند و متاسفانه بسیاری از برندهای فریدونکنار را درحال از دست دادن هستیم.

مدیرکل محیط زیست مازندران با بیان اینکه محیط زیست برای ساماندهی بازار فروش پرندگان در فریدونکنار برنامه دارد تصریح کرد: برخی ها اجازه اجرای برنامه ها را نمی دهند و مانع تراشی می کنند.

ابراهیمی کارنامی با اشاره به اینکه بازار فریدونکنار برای اولین بار از ۱۴ اسفندماه جمع آوری شده و تعطیلی آن تا پایان نیمه اول فروردین ماه ادامه دارد گفت: بیشتر صیادان غیرمجاز در منطقه دارای پرونده هستند و برای همه مستندسازی و تامین دلیل شده است.

وی با اظهار اینکه پرندگان متعلق به همگان است تاکید کرد: چرا باید کاری کنیم که فرزندانمان چیزی جز عکس از این پرندگان مهاجر و زیبا نبینند و روش های جدید صید در فریدونکنار سابقه ۱۵ تا ۲۰ ساله دارد و محیط زیست به تنهایی قادر به ساماندهی این وضعیت نخواهد بود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با بیان اینکه ۵۳ درصد ظرفیت و پست های این اداره کل خالی است گفت: با دست خالی و امکانات محدود نمی توان با متخلفان دارای امکانات و تجهیزات مدرن مقابله کرد و ما در این بخش نمی توانیم معجزه کنیم.

کاهش ذخیره منابع زیرزمینی

ابراهیمی کارنامی عقب ماندگی از مدیریت بخش آب را از چالش ها برشمرد و گفت: حدود ۴.۶ میلیارد مترمکعب استحصال آب در استان داریم که ۳.۶ میلیارد متر مکعب آن را مصرف می کنیم.

وی کاهش ذخیره های آب و منابع زیرزمینی را در استان نگران کننده برشمرد و گفت: در کل تاریخ مازندران برای ۲۶۰ هزار نفر جمعیت در شش شهر استان تصفیه خانه احداث شده است اما در دو سال اخیر اقدامات خوبی صورت گرفته است و برای ۱۲ شهر استان طرح فاضلاب شهری در دست اجرا است.

وی با بیان اینکه چه بلایی بر سر طبیعت مازندران آورده ایم، تاکید کرد: اجرای پروژه ها در استان باید پیوست زیست محیطی داشته باشد و عاقبت توجه نکردن به این پیوست سبب شده تا باوضعیت کنونی مواجه شویم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران ادامه داد: محیط زیست هم دغدغه توسعه و اشتغال را دارد اما نباید ظرفیت ها را از بین ببریم.

وی با بیان اینکه گردشگری در استان مدیریت شده نیست گفت: اکنون برخی می خواهند راش های با قطر یک تا یک متر و نیم را قطع کنند تا جاده بسازند و چرا محیط زیست باید به عنوان مخل توسعه در استان شناخته شود درحالیکه بقیه به مسئولیت خود درست انجام نمی دهند.


پایگاه خبری ادراک نیوز

کشتار بی رحمانه پرندگان در فریدونکنار/ با دوماداری مخالف نیستیم
کشتار بی رحمانه پرندگان در فریدونکنار/ با دوماداری مخالف نیستیم

دوباره بررسی کنید.

گزارش تصویری/ بازدید رئیس بنیاد مستضعفان از شرکت مگسال + بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

محمد سعیدی کیا، رئیس بنیاد مستضعفان از طرح پرورش بز مورسیا در شرکت مگسال بازدید …

اخذ تقدیرنامه ۳ ستاره تعالی توسط شرکت دی + بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

شرکت دی در همایش پایانی سومین دوره ارزیابی جایزه ملی تعالی و پیشرفت که در …

اختصاص ۵۰۰ هکتار اراضی برای کاشت زیتون در ایلام توسط بنیاد مستضعفان + بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، مراسم اهدای هشتاد هزارمین سند …

فیلم/ چرا واگذاری اسناد املاک علوی مهم است؟ + بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

یکی از موفق‌ترین طرح‌های بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در کمک به رفع محرومیت اهدای اسناداملاک …

رهبرمعظم انقلاب به مسئولین برای حضور در قلعه گنج و بسط مدل آبادانی و پیشرفت آن تاکید کرده اند / باید بیشترین نقش را در تحقق بیانیه گام دوم داشته باشیم + بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

رئیس بنیاد مستضعفان در پنجمین جلسه عملکرد سالیانه بنیاد مستضعفان عنوان کرد: رئیس بنیاد مستضعفان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *