خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام قالب صحیفه
خانه » اخبار » هراس غرب از جابجایی تجهیزات در خاک روسیه/ ناتو از اسکندر می‌ترسد
جابجایی تجهیزات در خاک روسیه
ناتو از اسکندر می ترسد!

هراس غرب از جابجایی تجهیزات در خاک روسیه/ ناتو از اسکندر می‌ترسد

هراس غرب از جابجایی تجهیزات در خاک روسیه/ ناتو از اسکندر می‌ترسد
به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه شبکه خبری العالم، وزرای دفاع کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) اواخر ماه جاری، خبر منتشرشده درباره انتقال سامانه موشک های تاکتیکی عملیاتی اسکندر به ایالت کالینینگراد در غرب روسیه را بررسی می‌کنند.
این مطلب را یک منبع دیپلماتیک در بروکسل که خواست نامش فاش نشود، بیان کرد و افزود: موضوع ارسال سامانه اسکندر-ام به کالینینگراد در نشست وزرای دفاع ناتو در روزهای 26 و 27 اکتبر 2016 میلادی (5 – 6 آبان 1395) بررسی خواهد شد.
پایگاه اینترنتی راشا تودی نوشت: منابع آمریکایی اعلام کرده اند که روسیه این سامانه را در این منطقه حساس مستقر کرده است.
مسکو از این جنجال درباره جابجایی واحدهای موشکی اش در خاک خود شگفت زده شده است. ایگور کناشینکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه روز شنبه گفته بود که سامانه اسکندر سیار بوده و یگان های موشکی هر سال برای بهبود توانمندی تحرک در مسافت های طولانی در تمام نقاط روسیه با شیوه های هوایی، دریایی یا زمینی تمرین می کنند.
وی تصریح کرد که این موشک ها بدون هیچ پنهان کاری با کشتی به این منطقه انتقال یافته است. با وجود این سخنان، یک منبع ناتو که خواست نامش فاش نشود، مدعی شد که استقرار سامانه اسکندر باعث افزایش تشنج در منطقه خواهد شد.
مسلح سازی نیروهای روسی به سامانه اسکندر در سال 2006 آغاز شد. برد این سامانه 500 کیلومتر بوده و در طول مسیر قابل کنترل است. اعتقاد غرب بر این است که موشک های سامانه اسکندر را می توان به کلاهک اتمی مجهز کرد، اما اسکندر در زمان حاضر فقط دارای کلاهک های متعارف است.

دوباره بررسی کنید.

دموکرات‌ها خواستار برگزاری فوری جلسه استماع «جف سشنز» شدند

دموکرات‌ها خواستار برگزاری فوری جلسه استماع «جف سشنز» شدند دموکرات‌ها خواستار برگزاری فوری جلسه استماع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *