خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام قالب صحیفه
خانه » خبرگزاری ها » جام نیوز » فدراسیونِ تاج در انتخاب کشور بی‌طرف هم اختیار ندارد + جام نیوز

فدراسیونِ تاج در انتخاب کشور بی‌طرف هم اختیار ندارد + جام نیوز

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران امروز اعتراف تلخی کرد و از نامه رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا به ایران و معرفی عمان به عنوان میزبان نمایندگان ایران در بازی های لیگ قهرمانان آسیا خبر داد.

 

استقلال تهران و تراکتورسازی تبریز دو نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا با الهلال و الاهلی عربستان همگروه هستند و کشور قطر را به عنوان میزبان بازی های خود با سعودی ها معرفی کردند. با این حال رسانه های عربستانی از همان هفته گذشته تاکید داشتند که عمان میزبان نمایندگان ایران در بازی با الهلال و الاهلی است.

 

عربستانی ها که در تقابل با قطر برای کشاندن بازی با تیم های این کشور در زمین بی طرف ناکام ماندند، حالا تمام تلاش خود را به کار بسته اند تا از میزبانی تیم های ایرانی در قطر جلوگیری کنند. در واقع عربستان نه تنها بازی نمایندگانش با تیم های ایرانی را به کشور بی طرف کشاند و این اصل خود را برای سومین سال پیاپی در کنفدراسیون آسیا پابرجا نگه داشت بلکه حتی در تعیین کشور بی طرف هم دخالت کرد و با اعمال فشار، مانع میزبانی ایران در قطر شده است.

 

این در شرایطی است که عمان سال گذشته میزبان چند تیم ایرانی بود و گویا فدراسیون فوتبال ایران هم تا پیش از رای AFC مبنی بر رد درخواست عربستان برای بازی تا قطر، مسقط را به عنوان گزینه اصلی میزبانی در نظر داشت.

 

تاج در این باره گفته است: «قبلا ما عمان را به عنوان میزبان انتخاب کرده بودیم اما مسئولان فدراسیون فوتبال این کشور در زمان مشخص جواب ما را ندادند و بعد از آن AFC با عمان رایزنی کرد که میزبانی ما را قبول کند اما عمان هنوز هم جواب ما را نداده و فقط به AFC نامه نوشته است.»

 

تاج هفته گذشته از نامه نگاری با AFC و فیفا برای لغو حکم بازی با تیم های عربستانی در زمین بی طرف خبر داده و در قبال بعضی از رسانه ها مبنی بر انفعال فدراسیون فوتبال، تاکید کرده بود بدون هیاهو کار را جلو می برد. بر اساس نامه کنفدراسیون آسیا به ایران در روز گذشته، نه تنها بازی در کشور بی طرف لغو نشده بلکه حالا در انتخاب کشور بی طرف هم اختیاری از خودمان نداریم تا یکبار دیگر ثابت شود هم زمام فوتبال ایران و هم زمام فوتبال آسیا در دست عربستانی هاست.

 

مهر

451

پایگاه خبری آموزشی ادراک نیوز

فدراسیونِ تاج در انتخاب کشور بی‌طرف هم اختیار ندارد
فدراسیونِ تاج در انتخاب کشور بی‌طرف هم اختیار ندارد
پایگاه خبری ادراک

دوباره بررسی کنید.

وقوع یک جنگ‌سرد از نوع قرن بیست و یکمی + فیلم + جام نیوز

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، ارتش آمریکا در گزارش ‘وضعیت هسته‌ای’ پیشنهاد داده است …

ژاوی سیمونز لیونل مسی آینده فوتبال بارسلونا + جام نیوز

ژاوی سیمونز لیونل مسی آینده فوتبال بارسلونا پایگاه خبری آموزشی ادراک نیوز ژاوی سیمونز لیونل …

علی دایی نفت را محکوم کرد + جام نیوز

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، علی دایی که از باشگاه نفت تهران بابت عدم …

ترکیب احتمالی استقلال مقابل لشکر ژنرال + جام نیوز

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، استقلال منقلب شده به همراه وینفرد شفر با بازگشت …

تحت فشار شورای فرهنگی بریتانیا یک نمایش بخاطر ترس از چینی ها منحل شد + جام نیوز

به گزارش جام نیوز، روزنامه گاردین خبر داد: تئاتر رویال کورت لندن به واسطه یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *