خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام قالب صحیفه
خانه » اخبار » فارین پالیسی: جنونِ خود بزرگ‌بینی آل‌سعود+باتلاق یمن
آل‌سعود
آل‌سعود

فارین پالیسی: جنونِ خود بزرگ‌بینی آل‌سعود+باتلاق یمن

فارین پالیسی: جنونِ خود بزرگ‌بینی، آل‌سعود را در باتلاق یمن گرفتار کرده است

به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، مجله آمریکایی فارین پالیسی در گزارشی نوشت: چرا آمریکایی ها باید به اوضاع یمن توجه کنند؟ شهروند عادی آمریکایی چه بسا نمی داند که این کشور در نقشه در جنوب غربی عربستان واقع است. اما اکنون زمان آن فرا رسیده است که بدانند که این کشور در کجا قرار دارد زیرا جنگ یمن – به واسطه درگیر بودن عربستان در آن که هم پیمان مستحکم و در بسیاری موارد دردسرساز آمریکا به شمار می رود – به شهروندان آمریکایی مربوط می شود. عربستان تلاش می کند که آمریکایی ها را در (تداوم) مشارکت در این جنگ که هیچ قصدی برای پایان دادن  آن در آینده نزدیک ندارد، متقاعد کند.

در این گزارش آمده است: علت جنگ یمن همان جنون خودبزرگ بینی آل سعود است. عبدالعزیز آل سعود شاه سعودی هنگام مرگش در سال 1953 میلادی این نصیحت را به خاندان سعودی حاکم کرد که «نگذارید یمن متحد شود» لذا یمن همان مشکلی است که تنها پس از تجزیه آن حل خواهد شد.
به نوشته این مجله، جنون خود بزرگ بینی پایه و اساس سیاست های آل سعود در یمن از مدتهای طولانی به شمار می رود.
فارین پالیسی با اشاره به همکاری آمریکا با عربستان در جنگ علیه یمن تصریح کرد: ریاض خواستار حمایت واشینگتن از نبرد در چارچوب نیروهای ائتلاف تحت فرماندهی عربستان برای بازگرداندن دولت عبدربه هادی منصور (رئیس جمهور فراری و مستعفی یمن) شد. از زمان آغاز جنگ علیه یمن، نیروهای ویژه آمریکایی در پایگاه هوایی العند در شمال شهر عدن در یمن فعالیت می کنند و آمریکا از خاک جیبوتی عملیات اجرا می کند و پهپادهای آمریکایی نیز حملاتی را در یمن انجام می دهند و دهها نفر از نیروهای عملیات ویژه آمریکا در یمن حضور دارند.
به نوشته فارین پالیسی، با توجه به این که نیروی هوایی عربستان و نیروی هوایی آمریکا در آسمان یمن و میدان نبرد در این کشور با یکدیگر همکاری می کنند؛ این همکاری ایجاب می کند  تا حد زیادی نسبت به نحوه رفتار یکدیگر تسامح به خرج دهند اما این تسامح اکنون (با توجه به جنایات گسترده آل سعود علیه غیرنظامیان در یمن) زیر فشار قرار دارد. حتی قبل از 17 مهر ماه (هشتم اکتبر جاری) که جنگنده های سعودی به مراسم عزاداری در صنعا حمله کردند  و بیش از 140 نفر را  به قتل رساندند و صدها نفر دیگر را زخمی کردند، آمریکا نگران تاکتیک های عربستان بود و این به معنای کاهش سطح همکاری بین آنهاست.

دوباره بررسی کنید.

دموکرات‌ها خواستار برگزاری فوری جلسه استماع «جف سشنز» شدند

دموکرات‌ها خواستار برگزاری فوری جلسه استماع «جف سشنز» شدند دموکرات‌ها خواستار برگزاری فوری جلسه استماع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *