خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام قالب صحیفه
خانه » خبرگزاری ها » اخبار خبرگزاری ایسنا » ظریف: ایران امن‌ترین کشور منطقه است + خبرگزاری ایسنا

ظریف: ایران امن‌ترین کشور منطقه است + خبرگزاری ایسنا

وزیر امور خارجه کشورمان دوشنبه شب در گفت‌وگوی ویژه خبری تأکید کرد، ایران امن‌ترین کشور منطقه و امنیتش را مدیون مشارکت مردم و حضور در مردم در صحنه است.

به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف که در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در گفت‌وگوی ویژه خبری حضور پیدا کرده بود و به صورت زنده با مردم سخن می‌گفت، در ابتدای سخنان خود فرا رسیدن دهه فجر را تبریک گفت و اظهار کرد: امنیت ما متکی بر مردم و حضور مردم در صحنه است. ما همه چیزمان را مدیون مردم هستیم. در اطراف ما کشورهایی هستند که در مورد همه چیز وابسته به بیگانگان هستند و روی امنیت را ندیده‌اند و اکنون ایران امن‌ترین کشور منطقه است و این سربلندی ویژه‌ای برای ما دارد.

وزیر امور خارجه کشورمان ادامه داد: ما با تکیه بر مردم از دیدگاه‌های مبتنی بر اصول خود در عرصه بین‌المللی دفاع می‌کنیم؛ بدون اینکه نگران باشیم چه کسی از این دیدگاه خوشش می‌آید و چه کسی ناراحت می‌شود.

ظریف در ادامه صحبت‌های خود در این برنامه زنده تلویزیونی با بیان اینکه دو دیدگاه در ارتباط با موضوع امنیت در منطقه وجود دارد، اظهار کرد: یک دیدگاه در تلاش است که امنیت را از داخل تأمین کند و در واقع امنیت مورد نیازش را از طریق مشارکت مردم و حضور آنها در پای صندوق‌های رأی فراهم کند که ما نیز بر اساس چنین دیدگاهی حرکت می‌کنیم.

وی افزود: دیدگاه دومی نیز در منطقه وجود دارد که می‌خواهد امنیت را بخرد؛ از جمله از طریق خرید صلاح که در همین چارچوب است که می‌بینید برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس سال گذشته ۱۱۶ میلیارد دلار خرید تسلیحاتی کرده‌اند.

او با تاکید بر اینکه ایران به خود و مردمش اطمینان دارد و در همین چارچوب به دنبال تأمین امنیت از درون کشور خود و منطقه است، ادامه داد: ما بر اساس همین نگاه گفت‌وگو را مبنای تعامل کشورهای منطقه می‌دانیم ولی متأسفانه برخی از کشورهای منطقه چون نیاز به گرفتن امنیت از بیرون کشورشان هستند، دائم در تلاش هستند که نشان دهند در خطر هستند. آنها امنیتشان را از طریق پول یا وابستگی به خارج تأمین می‌کنند.

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه دیدگاهی که مبتنی بر وابستگی به دیگران است، ممکن است که در ظاهر مورد حمایت دیگران باشد ولی در واقع از امنیت واقعی برخوردار نیست، در بخش دیگری از صحبت‌های خود در پاسخ به سوالی در ارتباط با شیوه پوشش دیپلمات‌های ایرانی اظهار کرد: همان‌طور که می‌دانید، نوع پوشش دیپلمات‌ها با نوع پوشش مردم دیگر کمی فرق دارد.

او با اشاره به نوع لباس و یقه لباسش گفت: این موضوعی است که آقای ولایتی آن را اختراع کردند. من که در آن زمان در نیویورک بودم، دسترسی به این گونه یقه‌ها نداشتم. همسرم زحمت کشیدند و یقه پیراهنم را شکافتند و به شکل یقه‌ای که دیپلمات‌ها در ایران می‌پوشیدند، آن را درست کردند. من در آن موقع در نمایندگی ایران در مجمع عمومی سازمان ملل بودم و هنگامی که با این یقه در یکی از جلسات کمیته‌های سازمان ملل حضور پیدا کردم، یک خانم دیپلمات هندی با اشاره به نوع لباس من گفتند شما امروز با نظم خاصی در جلسه حضور پیدا کرده‌اید.

در حال تکمیل…

پایگاه خبری آموزشی ادراک نیوز

ظریف: ایران امن‌ترین کشور منطقه است
ظریف: ایران امن‌ترین کشور منطقه است
پایگاه خبری ادراک

دوباره بررسی کنید.

بانوان پومسه رو راه یافته به اردوی تیم ملی معرفی شدند + ایسنا

بانوان پومسه رو راه یافته به اردوی تیم ملی معرفی شدند مشاهده منبع خبر

اجرای پیانیست زن ارمنی در نخستین روز جشنواره موسیقی فجر + ایسنا

اجرای پیانیست زن ارمنی در نخستین روز جشنواره موسیقی فجر مشاهده منبع خبر

مکافات انتخابات در استخدام‌های شهرداری + ایسنا

مکافات انتخابات در استخدام‌های شهرداری مشاهده منبع خبر

علی پاکدامن: پاداش اداره ورزش تهران به مدال‌آوران جاکارتا چه شد؟/ به وزیر نامه نوشتم + ایسنا

علی پاکدامن: پاداش اداره ورزش تهران به مدال‌آوران جاکارتا چه شد؟/ به وزیر نامه نوشتم …

تبریک وزارت خارجه آذربایجان به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب + ایسنا

تبریک وزارت خارجه آذربایجان به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب مشاهده منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *