خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام قالب صحیفه
خانه » اخبار » خطرناک ترین کشورهای جهان از نگاه مجمع جهانی اقتصاد
خطرناک ترین کشورهای جهان
خطرناک ترین کشورهای جهان

خطرناک ترین کشورهای جهان از نگاه مجمع جهانی اقتصاد

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از ایندیپندنت، براساس گزارش اخیر مجمع جهانی اقتصاد، «السالوادور» خطرناک ترین و ناامن ترین کشور جهان است.
«السالوادور» یکی از کشورهای آمریکای مرکزی است که به دلیل فعالیت زیاد گروه‌های بزهکاری، یکی از بالاترین میزان جرایم در جهان را دارد. این کشور سال گذشته نیز به دلیل آمار بالای قتل در یک منطقه غیرجنگی، عنوان مرگبارترین کشور جهان را به خود اختصاص داد.
پس از السالوادور کشورهای آمریکای لاتین، از جمله هندوراس، گواتمالا و مکزیک، نیز به دلیل مسائل بزهکاری در رده های بعدی این فهرست قرار دارند. همچنین ونزوئلا و کلمبیا جزء 10 کشور خطرناک جهان هستند.
چهار کشور آفریقایی نیز در این فهرست قرار دارند؛ از جمله کنیا و مصر. در میان کشورهای خاورمیانه، پاکستان و یمن نیز به دلیل جنگ، ناآرامی و فعالیت گروه های تروریستی در رده های بعدی این فهرست قرار دارند.
از سوی دیگر، فنلاند در صدر فهرست امن ترین کشورهای جهان قرار دارد. رواندا و ایسلند نیز در این فهرست حضور دارند. رواندا پس از قتل عام توتسی ها در سال 1994 دچار تغییر و تحولات فراوانی شد.
در فهرست امن ترین کشورهای جهان، انگلیس در رده سی و چهارم، آمریکا در رده شصتم، آلمان در رده پنجاه و هشتم و فرانسه در جایگاه شصت و دوم قرار دارد.

دوباره بررسی کنید.

دموکرات‌ها خواستار برگزاری فوری جلسه استماع «جف سشنز» شدند

دموکرات‌ها خواستار برگزاری فوری جلسه استماع «جف سشنز» شدند دموکرات‌ها خواستار برگزاری فوری جلسه استماع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *