خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام قالب صحیفه
خانه » خبرگزاری ها » اخبار خبرگزاری ایرنا » تقویت مواضع دولت با مشارکت گسترده مردم در انتخابات/مجلس درصدد حداکثر تعامل با دولت است + اخبار خبرگزاری ایرنا

تقویت مواضع دولت با مشارکت گسترده مردم در انتخابات/مجلس درصدد حداکثر تعامل با دولت است + اخبار خبرگزاری ایرنا

اخبار خبرگزاری ایرنا

کد خبر:
82544878 (6004063)
|
تاریخ خبر:
05/03/1396
|
ساعت:
3:20|

‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent1_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}


به گزارش ایرنا، دکتر ابوالفضل سروش نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در ژنو بیان داشت: انتخابات در هر کشوری مشروعیت یک دولت است. ما به لطف خداوند 40 سال است که انتخابات برگزار کرده ایم و مشروعیت و مردم سالاری را از سمت مردم و تائید آنها را گرفته ایم.
وی افزود: قاعدتا در هر کشوری میزان مشارکت مردم، موید مشروعیت و پشتیبانی آنها نسبت به دولت شان است. مشارکت بالای مردم در انتخابات سال جاری در ایران، سبب شد تا موضع دولت در عرصه سیاست خارجی و داخلی بالا برود.
سروش با بیان اینکه میزان مشارکت مردم در انتخابات می توانست بیشتر از آمار کنونی باشد، افزود: اگر برنامه ریزی و دقت بیشتری از سوی مسئولین صورت می گرفت، میزان مشارکت از 41 میلیون تجاوز می کرد و ما مشارکت بیش از 80 درصد را تجربه می کردیم.
وی ادامه داد: اگر چنین می شد، اعراب منطقه که حسرت داشتن یک صندوق رای را دارند دیگر جرات زدن حرف اضافه نداشتند، کما اینکه در حال حاضر هم بایستی متوجه شده باشند که جمهوری اسلامی ایران به ملتش مستحضر است.
این نماینده مجلس اضافه کرد: زمانی که مردم در صحنه حاضر می شوند و از کشورشان حمایت می کنند سبب می شود تا قدرت آن کشور در سیاست خارجی و بین المللی افزایش یابد.
وی افزود: آمریکا هم آگاه است، با کشوری که بیش از 70درصد از مردمش پای صندوق های رای حاضر می شود نمی تواند با زبان تهدید حرف بزند. حتی در آمریکا که دمکراسی آزاد وجود دارد، حداکثر 50 الی 55 درصد مردم در انتخابات شرکت می کنند و این در حالی است که مشارکت 70 درصدی مردم یک افتخار است.
دکتر سروش در پاسخ به این سئوال که مجلس شورای اسلامی تا چه اندازه آمادگی دارد تا دولت آقای روحانی را در اجرای برنامه هایش همراهی کند، گفت: مجلس بنا به فرموده مقام معظم رهبری ریل گذار کار دولت مردان است. هر جایی که دولت برای کارکردن چه در امر اقتصاد، اشتغال و یا تولید مشکل قانونی داشته باشد ما حاضریم حتی با لایحه دو فوریتی و یا سه فوریتی که در مواقع اضطراری به کار می رود، به دولت کمک کنیم تا کارش را پیش برده و مشکل و موانع قانونی نداشته باشد.
وی تصریح کرد: مجلس دهم نظرش تعامل با دولت است. این را شما در رای گیری ها، استیضاح و یا سئوال پرسی از وزرا می بینید که اکثرا تعاملی بوده و تا آنجا که می شود همکاری می کنیم تا هیچ بهانه ای برای دولت برای انجام کارش وجود نداشته باشد.
دکتر سروش تاکید کرد: طی سه سال آینده هم نظر مجلس این است که حداکثر تعامل را با دولت داشته باشد و من فکر می کنم که انتظار مردم و مقام معظم رهبری هم از ما همین است.
نماینده مردم تهران در پاسخ به این سئوال «ارزیابی شما از سفر دونالد ترامپ به منطقه چیست» گفت: به نظر من یکی از اهدافی که ترامپ در سیاست خارجی اش تعریف کرده مقابله با جمهوری اسلامی ایران و جلوگیری از گسترش نفوذ عقیدتی و سیاسی کشور ما در منطقه است؛ به همین خاطر شاهد هستیم که یک روز پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ایران، اولین سفر خارجی اش را به عربستان سعودی صورت می دهد.
وی مشکلات اقتصادی در آمریکا را از دیگر بهانه های سفر رئیس جمهوری این کشور به خاورمیانه توصیف کرد و گفت: شعارهایی که آقای ترامپ در جریان انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا مطرح کرد موید این مساله است که آنها در کشورشان مشکلات عدیده ای را به لحاظ اقتصادی دارند. در همین راستا یکی از بهترین راهکارها برای حل این مشکلات، دوشیدن عربستان است؛ لذا به نظر من این دو عامل، اصلی ترین هدف ترامپ از سفر به عربستان است.
دکتر سروش در پاسخ به این سئوال که تهدید های آمریکا علیه ایران تا چه حدی جدی است، گفت: تهدیدهای آمریکا محدود به دوره ترامپ نیست. ما 40 سال است که با این تهدیدها آشنا هستیم و در هر مرحله ای بسته به زمانش نوع تهدیدها تفاوت داشته است.
وی افزود: هرچند ما به این تهدیدها توجه نمی کنیم اما جنگ در سوریه، یمن، عراق و بحران بحرین مشکلات جدی در همسایگی ایران به شمار می رود و کشورما محور مقاومت در منطقه است؛ لذا ما وظیفه داریم که هوشیار باشیم.
این نماینده مجلس در پاسخ به این سئوال «ارزیابی شما از آینده توافق هسته ای چیست و آیا دولت آمریکا قادر است در اجرای آن مانع تراشی کند» گفت: برجام یک قرارداد بین المللی میان ایران وکشورهای دنیاست و هیچ کشوری قادر نیست در اجرای آن خللی ایجاد کند. دنیا برجام را پذیرفته و برای آن هزینه داده است. لذا اگر دنیا نتواند برجام را حفظ کند دیگر قادر نیست هیچ توافقی را در سطح بین المللی صورت دهد. لذا برای جامعه جهانی این مهم است که برجام را با چنگ و دندان حفظ کند.
وی اضافه کرد: هر چند برجام ممکن است برای آقای ترامپ و تیم سیاست خارجی اش ناخوشایند باشد ولی باتوجه به اینکه شورای امنیت از این توافق حمایت کرده او قادر نیست به راحتی آن را نقض کند. اگر چنین کاری انجام دهد در عمل به اعتبار و حیثیت خودش لطمه زده است.
سروش گفت: در کل من بعید می دانم که ترامپ قادر باشد در اجرای برجام مانع تراشی کند. همانطور که طی چند ماه گذشته مشاهده کردید، هر زمان که او علیه برجام موضع گیری کرده با واکنش مقامات اروپایی مواجه شده است. لذا به نظر من اگر ما خوب عمل بکنیم، بعید می دانم که او قادر باشد کار خاصی انجام دهد.
دکتر سروش نماینده مردم تهران در مجلس شورای به همراه دکتر حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران در اجلاس جهانی بهداشت در ژنو حضور یافته بود.
اروپام**4*ن*1552/انتشار دهنده: قاسم شریعتی

انتهای پیام /*

پایگاه خبری ادراک نیوز

تقویت مواضع دولت با مشارکت گسترده مردم در انتخابات/مجلس درصدد حداکثر تعامل با دولت است
تقویت مواضع دولت با مشارکت گسترده مردم در انتخابات/مجلس درصدد حداکثر تعامل با دولت است

دوباره بررسی کنید.

سفر روحانی به عراق نشان دهنده نفوذ و اعتبار ایران است + ایرنا

به گزارش ادراک نیوز نیویورک – ایرنا – یک دیپلمات پیشین آمریکایی، دیدار رئیس جمهوری …

نروژ: شهرک سازی های اسرائیل غیر قانونی است + ایرنا

به گزارش ادراک نیوز تهران- ایرنا- «اینه اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ سه شنبه …

نوبخت: افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان در ضریب ریالی اعمال می شود + ایرنا

به گزارش ادراک نیوز تهران- ایرنا- معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه …

همسایگی بدون اختلاف نظر + ایرنا

به گزارش ادراک نیوز تهران- ایرنا- سفر سه‌ روزه روحانی به بغداد آغاز شد و …

نشان جشنواره «بیگ‌اسکای» آمریکا برای کارگردان ایرانی + ایرنا

به گزارش ادراک نیوز تهران – ایرنا – نشان جشنواره «بیگ‌اسکای» آمریکا به محمدرضا وطن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *