Warning: Division by zero in /home/clixsoft/news.clixsoft.ir/wp-content/plugins/wordpress-seo/inc/class-wpseo-image-utils.php on line 223
خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام قالب صحیفه
خانه » اخبار » تعریف تروریست در ادبیات انقلاب و آمریکا تفاوت بسیار زیادی دارد + خبرگزاری مهر

تعریف تروریست در ادبیات انقلاب و آمریکا تفاوت بسیار زیادی دارد + خبرگزاری مهر


به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباسعلی مغیثی ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه نهاوند با اشاره به رهنمودهای امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، گفت: امام خمینی در سخنی فرمودند که اسلام سنگرهای کلیدی جهان را فتح خواهد کرد، امام(ره) زمانی این حرف را زدند که انقلاب در آستانه کار بود و سپاهیان اسلام در چندین جبهه می‌جنگیدند، اما به حمدالله امروز ایران بعد از ۴۰ سال در منطقه و دنیا خود را نشان داده و صلابت خود را به نمایش گذاشته است.

امام‌جمعه نهاوند، افزود: امروز قدرت دفاعی و موشکی، انرژی هسته‌ای و برخی از اقدامات دیپلماتیک مصداق بارز سنگرهای کلیدی است که امام خمینی(ره) در آن دوران نوید آن را دادند.

وی با اشاره به رهنمودهای اخیر مقام معظم رهبری، گفت: ایشان در سخنان اخیر خود گفتند بن‌بست وجود ندارد و آن‌هایی که بن‌بست نمایی می‌کنند خیانت‌کار هستند یا نمی‌فهمند که این‌گونه عمل می‌کنند.

حجت‌الاسلام مغیثی با تأکید بر اینکه شکست‌ناپذیری انقلاب ما به خاطر پایبندی به اسلام است، اظهار کرد: ایران قبلاً هم بود اما نوکر آمریکا، ایران ۴۰ سال است با صهیونیسم بین‌الملل مبارزه کرده است و در این راستا هزینه‌های زیادی نیز متحمل شده است.

وی ادامه داد: تمام مشکل آمریکا و جنگ‌افروزی‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و غیره آمریکا علیه ایران به این جهت است که ایران آمریکا را در دهه ۶۰ از ایران بیرون کرد و در دهه ۸۰ و ۹۰ از منطقه، خیلی‌ها این‌ها را نمی‌فهمند.

حجت‌الاسلام مغیثی، تأکید کرد: این یعنی همان اسلام و صلابت مقاومت اسلامی که در منطقه و دنیا قدرت انقلاب را به نمایش گذاشته‌شده است.

تکیه‌بر توان داخلی حلال مشکلات است کشور است

وی بابیان اینکه تکیه‌بر توان داخلی حلال مشکلات است کشور است، گفت: اگر بخواهیم عوامل ماندگاری انقلاب را بررسی کنیم همه آن اقداماتی است که جوانان انقلابی در همین کشور با استفاده ازآنچه در اختیار داشتند انجام دادند و به ثمر نشست.

امام‌جمعه نهاوند با اشاره به حماسه حضور ۷۰۰ هزارنفری جوانان بسیجی در رزمایش سپاهیان حضرت محمد رسول‌الله(ص)، گفت: بعضی می‌خواهند تأثیر این حماسه را نادیده بگیرند اما بعد از ۴۰ سال این‌همه جوان و نسل بعد از انقلاب می‌تواند برای دشمن پیام‌های زیادی داشته باشد.

وی با اشاره به حمایت آمریکا از آل سعود این گاو شیرده که هم از آن‌ها می‌دوشد و هم تحقیر می‌کند، گفت: آل سعود پناهی جز آمریکا ندارد، امریکا درعین‌حالی که پولشان را می‌گیرد تحقیرشان هم می‌کند، این تحقیرها حساب‌شده است تا بتوانند از آن‌ها استفاده کنند.

حجت‌الاسلام مغیثی با اشاره به هدف آمریکا برای قدرت دادن به بقایای داعش در سوریه، گفت: آمریکا می‌خواهد از این ابزار در منطقه استفاده کند اما جبهه مقاومت نخواهد گذاشت.

وی با اشاره به بحث تصویب لایحه CFT در مجلس شورای اسلامی، گفت: مبارزه با تأمین مالی تروریسم همانند حقوق بشر و بسیار از این موارد عنوان جالبی دارد.

امام‌جمعه نهاوند ادامه داد: ما با عنوان آن و ماهیت این برنامه مخالف نیستم اما مشکل عمده آن این است که در منطق و پیام آمریکا و دشمنان اسلام تروریسم معنای دیگر دارد در ادبیات انقلاب اسلامی منافقین تروریست‌اند چراکه  ۱۷ هزار شهید ترور در کشور سندی از جنایت آن‌ها است، داعش و القاعده و غیره نیز از این قبیل هستند اما آمریکا این‌ها را آزادی‌خواه می دانند و تعابیری به کار می‌برند تا این‌ها را مقدس جلوه دهد.

وی ادامه داد: در مقابل آمریکا حزب‌الله، انصار الله یمن و جبهه مقاومت را تروریست می‌داند چراکه این گروه‌ها در اختیار منافع آمریکا نیستند لذا اگر برخی در کشور بر این لایحه انتقاد دارند به این جهت است.

حجت‌الاسلام مغیثی تصریح کرد: مجلس این لایحه را تصویب کرد، اگر شورای نگهبان هم تایید کند ما باید احترام بگذاریم و نباید اختلاف‌افکنی کنیم اما دولت‌مردان ما باید مواظب باشند که تروریست در ادبیات انقلاب با آمریکا و انگلیس تفاوت دارد تا زمانی در این زمینه کلاه بر سرمان نرود.

وی در ادامه با اشاره به ایجاد شبه و اختلاف در روابط ایران و عراق، گفت: متأسفانه امروز این مهم در دستور کار دشمن است، نمی‌خواهند بین ایران و عراق دوستی باشد و اگر اتفاق کوچکی باشد ذره‌بین می‌گذارند، لذا باید تحت تأثیر شایعات قرار نگیریم.

امام‌جمعه نهاوند در پایان تصریح کرد: راهپیمایی اربعین پیام وحدت امت اسلامی است که نتیجه همدلی و هم‌زبانی امت اسلام است لذا مردم و مسئولین باید در این زمینه هر آنچه در توان دارند به کار بگیرند.


پایگاه خبری ادراک نیوز

تعریف تروریست در ادبیات انقلاب و آمریکا تفاوت بسیار زیادی دارد
تعریف تروریست در ادبیات انقلاب و آمریکا تفاوت بسیار زیادی دارد

دوباره بررسی کنید.

ساخت انبوه مسکن برای اقشار متوسط به پایین راهبرد بنیاد مستضعفان است + بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

…ادامه خبر چاپ صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *