خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام قالب صحیفه
خانه » خبرگزاری ها » خبرگزاری مهر » استحکام بخشی قنات جهانی قصبه در سال ۹۷ + خبرگزاری مهر

استحکام بخشی قنات جهانی قصبه در سال ۹۷ + خبرگزاری مهر


علیرضا شناسایی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص برنامه های ستاد نوروزی گناباد اظهار کرد: زمانی که قنات قصبه گناباد ثبت جهانی شده ورود گردشگر به گناباد رشد چشم گیری داشته است.

وی افزود: ستاد سفرهای نوروزی گناباد از ابتدای اسفندماه برنامه ریزی خود را شروع کرده و هفته آینده نیز با برگزار مانوری فعالیت رسمی خود را آغاز خواهد کرد.

رئیس اداره میراث فرهنگی گناباد ابراز کرد: با توجه به افزایش گردشکر در سال گذشته و امسال، باید تمامی دستگاه ها اداره میراث فرهنگی را یاری کنند که بهترین کمک را شوراهای و شهرداری در محیا کردن قنات قصبه برای بازدید گردشگران داشته است.

وی افزود: در محل قنات قصبه نمایشگاه های صنایع دستی و دیگر محصولات پیش بینی شده و از سوی خانه هایی به شکل خانه های فنجان قدیم نیز ساخته شده است.

شناسایی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص رفع خطر از ورودی های قنات قصبه تصریح کرد: بعد از ایام نوروز طرح مصوب استان در خصوص ورودی قنات با اعتبار ۱۵۰ میلیون تومانی آغاز خواهد شد ولی در خصوص دیگر اقدامات در محدوده قنات باید طرح جامع آن آماده شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی گناباد خاطرنشان کرد: در تونل شماره دو قنات قصبه امسال نورپردازی صورت خواهد گرفت و لیدرها نیز آموزش های لازم را دیده و به زبان انگلیسی نیز برای میزبانی از گردشگران خارجی مسلط شده اند.

شناسایی اظهار کرد: برنامه ما این است که دیگر نقاط دینی و آثار گناباد نیز برای گردشگران معرفی شود و در ایام نوروز تورهای گناباد گردی یک روزه  برگزار خواهیم کرد.

وی در خصوص دیگر اقدامات ستاد سفرهای نوروزی گناباد تصریح کرد: بیش از ۸ هزار نقشه و معرفی جاذبه های گردشگری گناباد چاپ شده و فضا سازی داخل شهر نیز در حال انجام است.

شناسایی با اشاره به پیش بینی دو برابر شدن ورود گردشگران به گناباد تصریح کرد: ۵ اقامتگاه بوم گردی به همراه دو هتل و دو خانه معلم توسط اداره میراث فرهنگی برای میزبانی از گردشگران آماده شده و آموزش و پرورش نیز پیش بینی های لازم را در خصوص اسکان انجام داده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی گناباد خاطرنشان کرد: همانند سال های گذشته طرح آرامش بهاری توسط اداره اوقاف و امور خیریه در بفاع متبرکه نیز انجام خواهد شد.

شناسایی خاطنشان کرد: گناباد یکی از شهرهای خراسان رضوی در خصوص برگزاری مراسم های نوروزگاه است که امسال این مراسم در گناباد و روستای بیلند همراه با برگزاری بازی های بومی محلی انجام خواهد شد و روستاهای دیگر گناباد نیز برنامه هایی برای ایام عید دارند که در ۲۲ روستای گناباد به مناسبت عید برنامه هایی اجرا و سه بازارچه صنایع دستی نیز در ورودی های گناباد راه اندازی می شود.


پایگاه خبری ادراک نیوز

استحکام بخشی قنات جهانی قصبه در سال ۹۷
استحکام بخشی قنات جهانی قصبه در سال ۹۷

دوباره بررسی کنید.

۶۶۰ مادر باردار فریمان سبد غذایی بنیاد علوی دریافت کردند + بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

مدیر شبکه بهداشت و درمان فریمان عنوان کرد: با کمک بنیاد علوی تاکنون در ۳ …

کشور با افکار و دستان مردم اداره می شود + بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

رییس بنیاد مستضعفان گفت: کشور با افکار، مغزها و دستان مردم است که اداره می‌شود. …

آخرین اخبار درباره ایمن سازی ساختمان های بنیاد مستضعفان + بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

در گفت‌وگوی رئیس بنیاد مستضعفان با ایسنا مطرح شد؛ رئیس بنیاد مستضعفان آخرین وضعیت ساخت …

گزارش تصویری/ بازدید استاندار تهران از آزادراه تهران – شمال + بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران با همراهی رئیس بنیاد مستضعفان با حضور در کارگاه پروژه …

اولین سالن آمفی تاتر فوق حرفه‌ای در ایران در کمتر از ۶ ماه به بهره برداری رسید + بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

توسط یک شرکت وابسته به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی اولین سالن آمفی تاتر فوق حرفه‌ای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *