خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام قالب صحیفه
خانه » خبرگزاری ها » اخبار خبرگزاری ایرنا » استاندارالبرز : بخش عمده آلودگی هوا ناشی از تردد فراوان خودروها است + اخبار خبرگزاری ایرنا

استاندارالبرز : بخش عمده آلودگی هوا ناشی از تردد فراوان خودروها است + اخبار خبرگزاری ایرنا

اخبار خبرگزاری ایرنا


کد خبر:


‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}

به گزارش ایرنا، محمدعلی نجفی شامگاه یکشنبه در سمینارشهرداران استان البرز با موضوع رفع دغدغه های زیست محیطی افزود: اکنون برای روان سازی ترافیک برای برون رفت از معضل ترافیک برنامه های کلانی در حوزه آزاد راه ها و بزرگراه ها از قبیل آزاد راه تهران – شمال در دست اجرا قرار دارد.
استاندار البرز گفت: عمده کلانشهرهای بزرگ با آلودگی هوا مواجه هستند که شهرهای کرج و فردیس نیز دور از این وضعیت نیستند و برای برون رفت از این مسائله باید تصمیمات لازم را در بحث مدیریت شهری اتخاذ کرد.
وی اضافه کرد: شهرداران شهرهای مختلف تجارب ارزشمندی در حوزه مدیریت شهری دارند و در برخی نقاط نیز شاهد ابقای شهرداران بودیم که این خود نشان از رضایتمندی مردم دارد.
وی در ادامه با تأکید بر مولفه های توسعه پایدار شهری و زیست محیطی، افزود: در بحث منابع و مصارف شهری ناهمگونی ها باید به توازن و تعادل برسد.
استاندارالبرز طرح دغدغه های مسائل حوزه مدیریت شهری و مباحث فنی را مستلزم طرح و بررسی بیشتر در کارگروه های کارشناسی شده دانست.
نجفی همچنین با اشاره به تکمیل پروژه شهید همت نیز بیان کرد: گره طرح بزرگراه همت باز شده است و کار با جدیت در حال پیش رفتن است، به موازات این طرح، در حوزه راه آهن، قطار شهری تهران – کرج، کرج – گلشهر و گلشهر – هشتگرد موانعی وجود داشت که برطرف شده و همگی این طرح ها به حذف آلودگی کلانشهرها کمک شایان توجهی خواهد داشت.
نجفی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ضرورت آماده باش دستگاه ها درمواجه با بحران ها و حوادث گفت: البرز استان معین تهران است و باید همواره در آماده باش قرار داشته باشد.
وی افزود: پیش بینی پد بالگرد در نقاط مورد نیاز باید در اولویت کار قرار گیرد.
استاندارالبرز در ادامه با بیان اینکه مدیران شهری باید بر اصول دانش و مدیریت اشراف داشته باشند، تصریح کرد: در نظام اداری نباید از اختیارات، فرا تر از استفاده لازم صورت گیرد، صرفه جویی،پاکدستی، سلامت و قناعت از مولفه های مدیران شهری است؛علاوه بر این مدیریت شهری باید نیروی متخصص و دانش و ابزار کار را نیز در اختیار داشته باشد تا بتواند بنحو مطلوبی نیازهای شهر را برطرف سازد.
وی افزود: شهرداران الگوی مردم هستند و در تمامی ابعاد باید به این مهم توجه داشته باشند.
نجفی همچنین با مهم خواندن مسئله گردشگری در مناطق شهری گفت: طرح جامع گردشگری استان در حال تکمیل است و در آن نقشه راه مناطق گردشگری دیده خواهد شد، به ویژه شهرهای خاصی از استان که ظرفیت فراتری را در جاذبه های گردشگری دارند.
استاندارالبرز در بخش دیگری تکالیف و وظایف شهرداران را فراتر از تصمیم ها در حوزه مسائل شهری دانست و با تأکید بر اجرای حقوق شهروندی گفت: پیش بینی امکانات شهری، تردد مناسب شهروندان، تأمین ارزاق و میوه شب یلدا، رصد بازارچه ها، کنترل بر قیمت کالاها و… همگی در حوزه مسائل شهری جای می گیرد که شهرداران نیز باید نسبت به آن توجه ویژه داشته باشند.
نجفی همچنین با بیان اینکه کلید شهر در دست شهرداران قرار دارد، تحقق حقوق شهروندی را از الزامات کار مدیریت شهری عنوان کرد و افزود: پیش بینی نیازهای معلولان و جانبازان و در نظرگرفتن اولویت ها در مبلمان شهری باید مد نظر قرار دهند.
نماینده عالی دولت در استان در بخش دیگری با اشاره به اینکه در توسعه پایدار شهری باید مولفه هایی را مد نظر قرار داد، گفت: بسترسازی عدالت اجتماعی و شهروندی، ایجاد زمینه های مشارکت شهروندی و همبستگی های اجتماعی شهروندان با رویکرد مشارکت مردم محلات از جمله نکاتی است که در مدیریت شهری باید لحاظ گردد.
وی با تأکید بر اینکه نباید فاصله ای بین مردم و مدیریت شهری وجود داشته باشد،تقویت بنیان نهادهای اجتماعی و خانواده، گسترش آداب و فرهنگ شهرنشینی را در حیطه کارکردهای مدیریت شهری برشمرد.
استاندارالبرزهمچنین با بیان اینکه کارکرد مناطق شهری باید احصا شود، گفت: در نحوه کاربری از مواهب طبیعی و استفاده از ظرفیت های گردشگری در شهرها بایدها و نبایدهای قانونمند باید تعریف و تدوین شود و این امر نیازمند مساعدت تمامی سازمان های خصوصی و دولتی است.
نجفی در بخش دیگری از سخنانش نقش سازمان همیاری ها را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: این سازمان ابزار و بازوی حمایتی شهرداری ها است و انتظار می رود با اصولی قانونمند درجهت اهداف مدیریت کلان شهری و پیشرفت و توسعه استان حرکت کند.
1535/6155 خبرنگار: مریم صوفی ** انتشار دهنده : محمد عزیزپور

انتهای پیام /*

پایگاه خبری ادراک نیوز

استاندارالبرز : بخش عمده آلودگی هوا ناشی از تردد فراوان خودروها است
استاندارالبرز : بخش عمده آلودگی هوا ناشی از تردد فراوان خودروها است

دوباره بررسی کنید.

سفر روحانی به عراق نشان دهنده نفوذ و اعتبار ایران است + ایرنا

به گزارش ادراک نیوز نیویورک – ایرنا – یک دیپلمات پیشین آمریکایی، دیدار رئیس جمهوری …

نروژ: شهرک سازی های اسرائیل غیر قانونی است + ایرنا

به گزارش ادراک نیوز تهران- ایرنا- «اینه اریکسن سوریده» وزیر امور خارجه نروژ سه شنبه …

نوبخت: افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان در ضریب ریالی اعمال می شود + ایرنا

به گزارش ادراک نیوز تهران- ایرنا- معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه …

همسایگی بدون اختلاف نظر + ایرنا

به گزارش ادراک نیوز تهران- ایرنا- سفر سه‌ روزه روحانی به بغداد آغاز شد و …

نشان جشنواره «بیگ‌اسکای» آمریکا برای کارگردان ایرانی + ایرنا

به گزارش ادراک نیوز تهران – ایرنا – نشان جشنواره «بیگ‌اسکای» آمریکا به محمدرضا وطن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *