خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام قالب صحیفه
خانه » خبرگزاری ها » اخبار خبرگزاری ایسنا » از حذف آزمون ورودی پایه هفتم تیزهوشان تا بررسی مجدد تعرفه‌های پزشکی + خبرگزاری ایسنا

از حذف آزمون ورودی پایه هفتم تیزهوشان تا بررسی مجدد تعرفه‌های پزشکی + خبرگزاری ایسنا

آزمون ورودی پایه هفتم تیزهوشان حذف شد + جزییات، قانون «امنیت اجتماعی زنان» درحال بازنگری، بررسی مجدد تعرفه‌های پزشکی ۹۷ در مجلس/آخرین وضعیت شیوع آنفلوآنزا در کشور، پلیس هیچ برنامه‌ای برای برخورد با دراویش ندارد و … جزو مهم‌ترین اخبار امروز تحریریه اجتماعی ایسنا بود.

به گزارش ایسنا، تا زمان انتشار این گزارش حدود ۶۰ محتوای خبری روی خروجی سرویس اجتماعی ایسنا قرار گرفته‌ است که در ادامه برخی از مهم‌ترین اخبار امروز این حوزه می‌آید:

کاهش ۴۰ درصدی ذخایر انبارهای هلال احمر/ورود75دستگاه آمبولانس به چرخه امدادرسانی تا پایان سال

رئیس سازمان جمعیت هلال احمر از کاهش۴۰درصدی ذخایر انبارهای این سازمان خبر داد و گفت: قرار است تا 75 دستگاه آمبولانس به پایگاه‌های امداد و نجات کشور تا پایان سال تزریق شود.

آزمون ورودی پایه هفتم تیزهوشان حذف شد + جزییات

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بر اساس تصمیم شورای عالی آموزش و پرورش برگزاری آزمون‌های تستی در دوره ابتدایی، استفاده از کتب کمک آموزشی و ورود موسساتی که به این بهانه وارد مدارس ابتدایی می‌شدند همگی ممنوع شد گفت: همچنین دیگر آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان برگزار نمی‌شود.

بررسی مجدد تعرفه‌های پزشکی ۹۷ در مجلس/آخرین وضعیت شیوع آنفلوآنزا در کشور

سخنگوی وزیر بهداشت درباره تعیین تکلیف تعرفه‌های پزشکی سال ۹۷ توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی در نشست خبری وزارت بهداشت درباره تعیین تکلیف تعرفه‌های پزشکی سال ۹۷ گفت: در این زمینه بحث‌های متعددی مطرح شده است. طبق قانون باید قبل از آغاز سال جدید تعرفه‌ها در شورای عالی بیمه بررسی شوند و قبل از تصویب بودجه، تکلیف تعرفه‌های پزشکی مشخص شود. بر این اساس وزارت بهداشت، نظام پزشکی و شورای عالی بیمه این اقدام را در آبان ماه انجام دادند و پیشنهادات‌شان را ارسال کردند اما قبل از تعیین تکلیف بودجه تکلیف تعرفه‌ها از سوی شورای عالی بیمه مشخص نشد و مصوبه‌ای در این باره در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی ارائه شد و مجلس قصددارد راسا در این زمینه تصمیم گیری کند.

پلیس هیچ برنامه‌ای برای برخورد با دراویش ندارد

رئیس پلیس تهران بزرگ تأکید کرد که پلیس هیچ برنامه‌ای برای برخورد با دراویش در تهران نداشته و ندارد.

به گزارش ایسنا، سردار رحیمی در حاشیه بازدید رئیس پلیس مسکو از پلیس پایتخت در پاسخ به سوالی درباره وقایع پیش آمده برای دراویش گنابادی اظهار کرد:‌ پلیس هیچ برنامه‌ای برای دستگیری دراویش در تهران ندارد و صراحتا اعلام می‌کنم که نه تنها پلیس؛ بلکه دادستانی و دیگر دستگاه‌ها نیز در این زمینه برنامه‌ای نداشته و نخواهند داشت؛ اما متأسفانه اخبار و اطلاعات کذبی منتشر شد که عمدتا رسانه‌های معاند نیز در دامن زدن به آن نقش داشتند.

رحیمی با بیان اینکه متأسفانه در کنار این اخبار کذب، اقدامات دیگری نیز انجام شد، گفت: در بین دراویش متأسفانه افرادی نفوذ کردند که اقدام به سوءاستفاده از رأفت و رحمت پلیس کرده و آن وقایع را به وجود آوردند.

قانون «امنیت اجتماعی زنان» درحال بازنگری/ تعامل برای رفع موانع بانکی وام‌ها

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه نرخ بیکاری دختران و زنان تحصیل کرده 2 تا 3 برابر مردان است، گفت: تعاملات لازم برای پرداخت تسهیلات و رفع موانع بانکی و حل وثیقه‌های سنگین برای دریافت وام ویژه زنان توانمند در عرصه‌های فنآوری‌های نو و دانش بنیان و هنرها، صنایع دستی و کشاورزی در دست اقدام است.

سهم سواری‌ها؛چالش حل نشده در تولید آلودگی هوا

سیاهه انتشار آلودگی هوای تهران، علاوه بر تعیین سهم منابع ثابت و متحرک، سهم تقریبی خودروها به تفکیک ناوگان از کل انتشار آلودگی هوای تهران را مشخص کرده است اما آنچه توجه و مرور مجدد این سیاهه و توجه به برخی نکات را واجب می‌کند؛ واکنش مسئولان در مورد «سهم ناچیز سواری‌ها در تولید آلودگی هوای تهران» است.

بحث مجلس و دولت بر سر افزایش «حقوق» معلمان /ابتدایی‌ها نیازی به کتب کمک درسی و آزمون ندارند

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه دانش آموزان دوره ابتدایی نیاز به کتاب های کمک آموزشی و تست و آزمون ندارند و خانواده ها باید به این موضوع دقت داشته باشند تاکید کرد: مصوبه‌ای تصویب کردیم که برگزاری هرگونه آزمون در مدارس ابتدایی را ممنوع می‌کند که این مصوبه از فردای تصویب اجرایی می‌شود.

بطحائی با اشاره به حقوق و مزایای دریافتی معلمان گفت: در بحث حقوق معلمان ، مسئله سیاسی شده است و مجلس می‌گوید دولت پیشنهاد بدهد تا ما افزایش دهیم و دولت هم می‌گوید ما بودجه‌ای به اندازه سه برابر کردن حقوق معلمان را نداریم و اگر مجلس راست می‌گوید، راه آن را خودش پیدا کند. در حال حاضر پرداختی به معلمان در کشور ما جزو پایین‌ترین پرداخت‌ها در قیاس با سایر کشورهاست.

وی همچنین با بیان اینکه نباید دانش آموزانی که در مناطق محروم هستند از نظر وضعیت تحصیلی، نسبت به دانش آموزان دیگر در مضیقه باشند عنوان کرد: معلم باید از نظر معیشتی در رفاه باشد تا بتواند تمام حواس خود را به دانش آموزان دهد. در میان حقوق کارمندان دولت، معلمین یکی از پایین ترین حقوق‌ها را دارند.

هرس درختان برای زمستان به خوبی انجام نشد/درختان نارون مورد هجوم آفت چوب خوار قرار گرفتند

رئیس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه ظرف چند سال گذشته درختان نارون شهر تهران مورد هجوم آفت چوب خوار قرار گرفتند و پوسیده شده‌اند، گفت: باید تا پیش از آغاز بارش‌ها درختان هرس می‌شدند.

افزایش نرخ بلیت مترو در انتظار رأی اعضای شورای شهر

معاون نظارت شورای شهر تهران از تصویب افزایش 20 درصدی نرخ کرایه مترو برای سال آینده در کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران خبر داد.

افشین حبیب زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه لایحه افزایش نرخ بلیت مترو از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برای بررسی نهایی به کمیسیون حمل و نقل ارجاع داده شده است، گفت: تنها این لایحه در خصوص نرخ کرایه مترو است و هنوز نرخ کرایه پیشنهادی شهرداری برای اتوبوس و تاکسی به این کمیسیون ارائه نشده است.

تیترهای زیر پنج خبر اول و پربازدید امروز سرویس اجتماعی ایسنا تا لحظه انتشار این گزارش هستند که از سوی مخاطبان انتخاب شده‌اند:

آزمون ورودی پایه هفتم تیزهوشان حذف شد + جزییات

دستگیری «گل آقا» به اتهام سرقت

پلیس هیچ برنامه‌ای برای برخورد با دراویش ندارد

افزایش نرخ بلیت مترو در انتظار رأی اعضای شورای شهر

تردد کامیون‌ها امروز در تهران 90 هزار تومان جریمه دارد

انتهای پیام

پایگاه خبری آموزشی ادراک نیوز

از حذف آزمون ورودی پایه هفتم تیزهوشان تا بررسی مجدد تعرفه‌های پزشکی
از حذف آزمون ورودی پایه هفتم تیزهوشان تا بررسی مجدد تعرفه‌های پزشکی
پایگاه خبری ادراک

دوباره بررسی کنید.

بانوان پومسه رو راه یافته به اردوی تیم ملی معرفی شدند + ایسنا

بانوان پومسه رو راه یافته به اردوی تیم ملی معرفی شدند مشاهده منبع خبر

اجرای پیانیست زن ارمنی در نخستین روز جشنواره موسیقی فجر + ایسنا

اجرای پیانیست زن ارمنی در نخستین روز جشنواره موسیقی فجر مشاهده منبع خبر

مکافات انتخابات در استخدام‌های شهرداری + ایسنا

مکافات انتخابات در استخدام‌های شهرداری مشاهده منبع خبر

علی پاکدامن: پاداش اداره ورزش تهران به مدال‌آوران جاکارتا چه شد؟/ به وزیر نامه نوشتم + ایسنا

علی پاکدامن: پاداش اداره ورزش تهران به مدال‌آوران جاکارتا چه شد؟/ به وزیر نامه نوشتم …

تبریک وزارت خارجه آذربایجان به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب + ایسنا

تبریک وزارت خارجه آذربایجان به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب مشاهده منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *